web analytics
Дюна. Частина 2 / Dune: Part Two

Огляд фільму «Дюна. Частина 2»

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Після виходу в кінотеатрах першої частини «Дюни» Вільнева, спільнота увірувала, що цей проєкт попав у правильні руки і тепер залишилося лишень чекати продовження, щоби побачити повну екранізацію першого роману серії. Втім, навряд чи хтось здогадувався, що після першого фільму, який заледве покривав третину першої книги, друга частина кіносаги з легкістю та вивіреною точністю зможе покрити усе, що залишилося. «Дюна. Частина 2» використовує закладене в першому фільмі як трамплін, від якого відштовхується і сміливо мчиться догори. Якщо у першій частині нам заледве показали перші етапи самоусвідомлення Пола Атріда, то у продовженні нас проносять усією низкою подій, що передують становленню Квізаца Хедераха та його помсті. І при цьому геть не гублять темпу.

Перша частина «Дюни» завершилася незадовго після знищення дому Атрідів. Одразу після того, як Пол і його мати зустріли в пустелі загін фрименів і ті погодилися забрати їх до свого поселення, піддавшись вірі у пророцтво. Друга підбирає нас одразу там же, швидко розкручуючи тему їхньої інтеграції у племʼя та здобування довіри піщаного народу через неймовірну відповідність пророцтву й бойові якості Пола. Пізніше це приведе Пола до бажаної помсти. А дорогою він знайде кохання, завоює повагу бойових побратимів, опиниться за крок від смерті та навіть віднайде прихований склад із фамільними ядерними боєголовками (нам би так).

Надважливою, і разом з тим до комізму гіперболізованою, темою фільму стало пророцтво. Давній міф фрименів, що колись до них прийде обраний з інших племен і поведе їх до зеленого Раю. Саме це вірування змушує їх залишити Пола та його матір у живих і дати їм прихисток. Звісно, головним рушієм з боку племені в цьому став їхній вождь Стілґар. І якраз його віру демонструють чимраз комічніше: вигуки “це ж воно!”, піднесення рук до неба і сліпа віра у все, що злітає з вуст пророка. Усе це до болю нагадує проповіді Мунтяна.

Події швидко мчать вперед, та разом із тим режисеру дивним чином вдається уникнути метушливості й усі події отримують достатню кількість екранного часу. Ближче до останньої третини фільму навіть здається, що ти провів у кінозалі 3 або й 4 години замість двох, настільки густе вариво приготував нам Денні Вільнев. І воно заворожує так сильно, що навіть зиркнути на годинник не хочеться.

Це сильно контрастує з першим фільмом, що мав незначну кількість ключових подій і працював на розкриття світу. Саме завдяки цьому «Дюна. Частина 2» може сміливо мчати вперед, не зупиняючись зайвий раз для пояснень. У певній мірі це нагадує конраст між неспішним «Братством Персня» з трилогії «Володаря Перснів» та «Двома Вежами» і «Поверненням Короля», які за рахунок закладеної основи могли нестися вперед без зиркання назад.

Візуальна складова «Дюни» усе така ж чарівна. Це одна з найзахопливіших у плані дизайну кіносерій сучасності, що з другою стрічкою змогла піти навіть далі. Дизайн космічних кораблів імператора, костюмів його почту чи небойові одежі фрименів однаково захоплюють уяву. Чого лиш вартує поданий в повністю інвертованому кольорі епізод на Ґеді Прайм. Єдине чого забракло, то це більш детальної демонстрації інтерʼєрів січі Табр, яких злочинно мало у фільмі. Та якби на цьому зосереджували увагу, то, ймовірно, це би поламало темп.

Не менш перехоплює подих й аудіо оформлення стрічки, але на противагу візуальним елементам, тут складно зловити новизну в порівнянні з першим фільмом. Хитрі оркестрові сегменти задають ритм, а хорові етюди водночас передають магію пустелі та підкреслюють розмах зображуваного.

Акторський склад «Дюни» вражав і до цього, але навіть його вдалося підсилити. Потрапляння Флоренс Пʼю в роль імператорської доньки неймовірне. А Остін Батлер у ролі Фейд-Раута виглядає по-справжньому огидно й моторошно. Звісно, важко було проґавити й представлену вже на червоній доріжці Аню Тейлор-Джой, яка у фільмі зʼявляться направду на 30 секунд. Та це лиш ще одна цеглинка для майбутньої кладки.

«Дюна» Вільнева, ймовірно, закріпиться в серцях кіноспільноти незгірше за «Володаря Перснів» Пітера Джексона. Вона така ж масштабна, глибока й продумана в деталях. Здатна прикувати до екрану й захопити подих. І у той же час вона геть інша, чужа, далека — у цьому її власна магія. «Дюна. Частина 2» — це лише частина кіносерії, що запамʼятається на роки, і на вашому місці я б усяко шукав змоги подивитися її в кінотеатрі зараз, щоби розуміти про що говоритимуть друзі найближчі місяці.

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Не купуй новий монітор поки не подивишся це відео — Огляд монітора Prologix GM2424HD

Автор: Володимир Бортюк

prologix gm2424hd ty 01

Пекло, у яке хочеш повертатися. Огляд KILL KNIGHT

83

Автор: Барлет Ярослав

kill kight

Сильніший за власне розбите серце. Огляд фільмів «Джокер» і «Джокер: Божевілля на двох»

Автор: Микола Єрьомін

Джокер: Безумство на двох

Стильна ультратонка бездротова механіка — Огляд Logitech G915 X LIGHTSPEED

Автор: Володимир Бортюк

logitech g915x review yt 01

Породжена бажанням. Огляд ремейку Silent Hill 2

88

Автор: Володимир Вітовський

silent hill 2 remake keyart

Ану посунься, Civilization. Огляд Ara: History Untold

72

Автор: BenderUA

Ara: History Untold

Команда PlayUA перемогла у командному заліку KMAMK GT3 Sprint Championship 2024. Огляд фінального етапу

Автор: Андрій Присяжний

x3

IMAX 3D вдома? — Огляд ноутбука Aspire 3D 15 SpatialLabs Edition

Автор: Володимир Бортюк

a15 3d body2